TR-Home

TR-Home

TR-Home
TR-Home

Ürünlerimiz her gün milyonlarca insanın hayatına dokunuyor.

TR-Home Play
TR-Home
IN TOUCH EVERY DAY
www.mondigroup.com

AMBALAJ VE KAĞIT

AMBALAJ VE KAĞIT. HER GÜN.

Ürünlerimiz her gün milyonlarca insanın hayatına dokunuyor. Beklediğinizden çok daha fazla ambalaj ve kağıt ürünleriyle, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş 100.000’den fazla çözüm sunuyoruz. Ürünlerimiz, önemli olan her şeyi korur ve muhafaza eder.

AMBALAJ VE KAĞIT
AMBALAJ VE KAĞIT
IN TOUCH EVERY DAY
www.mondigroup.com

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK. HER GÜN.

Her gün yarını da düşünüyoruz. Beklediğinizden çok daha sürdürülebiliriz. Çünkü yaptığımız her şeyde önceliklerimizden biri de bu. Gelecekteki başarımız, çalışanlarımızın esenliği ve sağlığı ile içerisinde bulunduğumuz çalışma ortamımıza bağlıdır.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Sorumlu ormancılık

Sorumlu ormancılık

Kendi ormanlarımızın yönetiminden, ahşabın ve liflerin korunmasından değer zincirimiz içerisindeki üretim sürecine kadar, tanınmış sürdürülebilir ormancılık uygulamalarının gereksinimlerini desteklediğimizi ve yerine getirdiğimizi sağlamak kendi menfaatimizdedir. Rusya ve Güney Afrika’da işlettiğimiz ormanların %100’ü FSC™ sertifikalıdır.

Tedarik zinciri

Tedarik zinciri

Sürekli olarak sertifikalı ahşap kullanımımızı arttırabilmemiz için büyük bir ölçüde harici tedarikçilerimizin sertifikalı ürün kullanmalarına bağlıyız. Burada özellikle küçük ölçekli şirketlerle kereste fabrikalarının ahşap artıklarının rolü büyüktür. 2014’te işleme tesislerimize tedarik edilen ahşabın toplam %66’sı FSC™ veya PEFC™ sertifikalı olmuştur. Geriye kalanı ise yasal veya şüpheli olmayan kaynaklardan odun alımını sağlayan FSC Controlled Wood Standard’ını yerine getirmiştir.

Yerel halk

Yerel halk

Mondi, tesislerimizin etrafında bulunan yerel halkların ekonomik ve sosyal şartlarını zenginleşirecek konumdadır. Bunu bolluk, istihdam ve iş imkanlarını yaratmanın yanı sıra sosyoekonomik sağlığa ve istikrara katkıda bulunarak yapıyoruz. Kurumsal sosyal yatırımlarımız (CSI) ve sosyal sorumluluk planlarımız (CEP) da ek destek yaratıyor. Sürdürülebilir ve iki taraf için de yararlı bir ilişki kurabilmemiz için, çalışanlarımız ve alt işverenlerimizle olduğu gibi yerel halkla da her zaman yakından ilgileniyoruz.

İş güvenliği ve sağlığı

İş güvenliği ve sağlığı

Çalışanlarımızın ve alt işverenlerimizin birçoğunun, risklerin sürekli var olup engellenmesi gerektiği ortamlarda çalıştığının farkındayız. Tüm kazaların engellenebilir olduğuna ve tecrübelerimizden bir ders çıkartmamız gerektiğine inanıyoruz. Sağlık ve güvenlik sorumluluğunun paylaşıldığı bir kültür yaratma isteğimiz, iş güvenliği ve sağlığına olan yaklaşımımızın altını çizmektedir. Riskleri ve riskli davranışları tanımaları ve bunlardan sakınmaları için tüm Mondi çalışanlarının ve alt işverenlerinin gerekli iş güvenliği bilinçlendirme ve becerisi eğitimlerini almalarını sağlıyoruz. İş güvenliği kültürümüzün özünü eğitim, denetim ve eksiklerin anında düzeltilmesi oluşturmaktadır.

Sorumlu üretim

Sorumlu üretim

Havaya yapılan emisyonları azaltmayı ve suyu sorumlu kullanmayı hedefliyoruz. Ayrıca atıklarımızı geri dönüştürüyor veya bir kez daha kullanıyoruz veya enerji temini için ikincil yakıt olarak kullanıyoruz. 2010 yılına kıyasla 2015’te deponi sahalarda bertaraf ettiğimiz atıkları %22 oranında ve atık sularımızı %5 oranında azalttık.

İklim değişikliği ve enerji

İklim değişikliği ve enerji

Enerji temininin önemli derecede sera etkisine katkıda bulunduğunu göz önünde bulundurarak iklim değişimi programımızı, enerjimizi daha etkili ve yenilenebilir enerji kaynaklarını daha yoğun kullanmaya adadık. Tüm tesislerimizde enerji etkinliğini arttırmaya ve yenilenebilir enerji kaynaklarının daha yoğun kullanılmasına yönelik aldığımız tedbirler sayesinde, selüloz ve kâğıt fabrikalarımızdaki enerji yoğunluğumuzu (bir ton satılabilir ürün başına enerji kullanımı) son on yıl içinde %21 oranında ve aynı dönemde salgıladığımız salt karbon dioksiti ise 1,2 milyon ton olarak düşürebildik (bir ton satılabilir ürün başına ton olarak %29 karbon dioksit azaltımı).

Ürün sorumluluğu

Ürün sorumluluğu

Ürün yönetimine ilişkin yaklaşımımız, Birleşmiş Milletler Çevreyi Koruma Programı himayesinde hayata geçirilen ve bizim 2009 yılında katıldığımız “Life Cycle Initiative” girişimini temel almaktadır. Bu girişim, ürünlerimizin bütün ömür süreleri boyunca çevre, güvenlik ve sağlık alanlarına olan etkilerinin aktif yönetimini kapsamaktadır. Mondi kendini müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmelerine yardım etmeye adamıştır. Bu nedenle, doğal kaynakları korumaya ve atıkları azaltmaya yönelik tasarlanan ve sürdürülebilir özelliklerinin uluslararası tanınmış organizasyonlar tarafından sertifikalanan akıllı ambalaj ve kağıt çözümlerini kapsayan Green Range ürün serisini geliştirdi.

Ödüller ve takdirler

Ödüller ve takdirler

Sürdürülebilir geliştirmeleri nedeniyle Mondi uluslararası alanda birçok takdir almıştır. Bunların arasında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi çerçevesinde yüksek seviyeli raportör ünvanının verilmesi, Karbon Saydamlık Projesi (CDP) FTSE 350 Karbon Performans Liderleri sıralamasında ilk kez, FTSE 350 Karbon Saydamlık Liderleri sıralamasında ise art arda üçüncü kez sıralanması, beş yıldır FTSE4Good UK, FTSE4Good Europe ve FTSE4Good Global sıralamalarında bulunması ve WWF tarafından biri “Saydamlık” diğeri de “En iyi çevre performansını gösteren kağıt markası” olmak üzere verilen iki Çevresel Kağıt Ödülü bulunmaktadır.

Sorumlu ormancılık
Tedarik zinciri
Yerel halk
İş güvenliği ve sağlığı
Sorumlu üretim
İklim değişikliği ve enerji
Ürün sorumluluğu
Ödüller ve takdirler
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
IN TOUCH EVERY DAY
www.mondigroup.com

MÜŞTERİ ODAKLI

MÜŞTERİ ODAKLI. HER GÜN.

Bize güvenebilirsiniz. Beklediğinizden çok daha müşteri odaklıyız. Trendleri analiz ediyoruz. Müşterilerin ihtiyaçlarına kulak veriyoruz ve en yüksek standartları karşılıyoruz. Piyasada olup bitenleri göz önünde bulunduruyoruz. Müşterilerimizin başarısı için her gün sıra dışı bir değere sahip çözümler üretiyoruz.

MÜŞTERİ ODAKLI

Gustavo Rocafort

Nestlé Avrupa Satın Alım Müdürü – Esnek ve Katı Plastik Ambalajlama, Nestlé Grubu

“Sağduyulu ambalaj çözümlerinde Mondi’yi liderlerden biri olarak görüyoruz. Mondi’nin uzun tecrübesine ve yüksek kalite standartlarımızı karşılayan ürün ve hizmetleri tedarik etmek için gösterdikleri bağlılığına değer veriyoruz. Şirketimizin uzmanlarıyla birlikte Mondi’nin ArGe merkezleri, işlerimizin verimliliğini arttıran ve bize rekabet ortamında avantaj sağlayan yenilikçi fikirler ve malzemeler üretmektedir.”

Roza Altın

Ambalaj Geliştirme Müdürü, Ülker Grubu

“Türkiye’deki hızlı tüketim malları şirketlerinin lideri olarak, Mondi ile uzun yıllardır işbirliği yapıyoruz. Mondi, perakende satış ambalajlarımız için rutin tasarımlar ve geliştirme sürecine yönelik iyileştirmelerin yanı sıra yenilikçi ve işlevsel çözümler de sundu. Uzun süreli ortaklığımız, Mondi ekibinin sadece gereksinimlerimizi iyi bilmekle kalmayıp, devamlı olarak oluklu mukavva kutularımız için iyileştirme çözümleri de sunduğu anlamına geliyor. Biz onları sadece bir konvertör olarak değil, ekibimizin bir parçası olarak görüyoruz – daima ihtiyaçlarımızı karşılamak için hızlı ve etkili bir biçimde çalışıyorlar. Bu ilişkinin çok daha uzun süreceğini umuyorum.”

Andreas Türk

Paper Chemicals Europe Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, BASF SE

“BASF ve Mondi uzun yıllardan beri güvenilir ve yakın bir ortaklığın keyfini çıkartıyor. Mondi son derecede yenilikçi bir şirket olup, müşteri odaklı çözümlerinin kalitesine büyük önem veriyor. Geniş ürün yelpazemizin bize sunduğu esneklik sayesinde Mondi’nin gereksinimlerini yerine getirebiliyor ve örnek teşkil eden geliştirmelerini destekleyebiliyoruz.”

Carel Raijmakers

Endüstriyel Ürünler İş Birimi Görüntüleme Malzemeleri Müdürü, Canon EMEA

“Canon ve Mondi yıllardır birlikte çalışıyor. Canon olarak, kâğıt sektöründe sürekli yarattığı yenilikler ve bu yeni ve yüksek kaliteli ürünleri bizimle yakın bir işbirliği çerçevesinde geliştirdiği için Mondi’ye çok değer veriyoruz. Bu yenilikçi ürünleri sayesinde Mondi, Canon’un piyasaya sürdüğü tüm baskı teknolojileri için uygun ürün sunan güvenilir bir tedarikçi olmuştur.”

Marianne Neumüller-Klapper

Tedarik Zinciri ve Satın Alma Müdürü, Nespresso Avusturya

“Nespresso kahve kapsüllerinin mümkün oldukça rahat toplanabilmesini sağlayan geri dönüştürülmüş bir torbanın geliştirilmesi için Mondi ile irtibata geçtik. Ürünün geliştirilmesinden gerçekleşmesine kadar geçen tüm süreçte, Mondi’yi yenilikçi ve esnek bir ortak olarak tanıdık. Mondi özel gereksinimlerimizi çok iyi kavradığı için, kapsül toplama torbası Nespresso’nun sürdürülebilirlik ilkelerini mükemmel bir biçimde yansıtmaktadır.”

Per-Henrik Johnson

Orkla Satın Alma Bölümü Üst Düzey Yöneticisi, Orkla ASA

“Mondi, Orkla’nın en önemli esnek ambalaj tedarikçilerinden biridir. Uzun ve başarılı bir işbirliği geçmişine sahip olduğumuz güvenilir ortağımız Mondi, bu alanda güvenilir bilgiye, yeni ürünlere veya yenilikçiliklere ilişkin desteğe ihtiyacımız olduğunda ilk adresimizdir. Mondi’nin gıda ambalajlarına ilişkin geniş bilgi ve tecrübesi sayesinde, geniş yelpazeli çözümlere ve büyük bir ustalığa doğrudan erişebiliyoruz. Ayrıca Mondi rekabet gücü yüksek olan bir esnek ambalaj çözümü üreticisidir ve Orkla’nın büyümesine ve kârlılığına katkı sağlayan çok çeşitli çözümler sunabilmektedir. Orkla, İskandinavya ve Baltık bölgelerindeki gıda ve gastronomi sektörlerinin lider marka ürünleri ve konsept çözümlerinin tedarikçisidir.”

Shaun Morningstar

Yalıtım, Çatı ve Asfalt Bölümü Geliştirilmiş Kaynaklar Müdürü, Owens Corning

“20 yılı aşkın bir süredir Owens Corning ile iş yapan Mondi, bir tedarikçide aradığımız özelliklerin en iyi örneğidir. Birlikte çalıştığımız zaman zarfında çatı ürünlerimiz için gerekli tedariki neredeyse her zaman sıkıntısız sağladılar, sıkıştığımız zamanlarda ise Mondi’nin ‘A Takımı’ hemen imdadımıza yetişti. Birlikte çalıştığımızda her zaman düşündüğümüzden daha iyisini yaptık. Kendi ürün ve süreçlerini geliştirmenin yollarını sürekli arayan Mondi’nin sunduğu çeşitli teknolojiler ve ürünler sayesinde biz de müşterilerimize daha fazla değer sağlayabiliyoruz. İş güvenliğine verdikleri önem, şirket olarak bizimle eşit değerleri paylaştıklarını gösteriyor. Geleceğin bize daha neler getireceğini görmek için heyecanlanıyoruz.”

Michael Sohn

Head of Indirect Procurement - Otto GmbH & Co KG

“We attach great importance to the shopping experience of our customers, which is to a great extent influenced by the packaging we use to ship our products. We also aim to keep material usage as efficient as possible. This is why a close and strategic partnership with our packaging supplier is important to us. Working with Mondi, we are able to adjust our packaging as necessary and are very satisfied with the results.”

MÜŞTERİ ODAKLI
IN TOUCH EVERY DAY
www.mondigroup.com

YENİLİKÇİ

YENİLİKÇİ. HER GÜN.

Yaratıcıyız, öncüyüz ve iyi bir dinleyiciyiz. Beklediğinizden çok daha yenilikçiyiz. Araştırma ve Geliştirme merkezlerimiz ürünlerimizi ve süreçlerimizi sürekli geliştiriyor. Onları daha iyi, daha akıllı, daha sürdürülebilir hale getiriyor. Yeni teknolojileri geliştirip en kaliteli ürünleri sunabilmek için stratejik ortaklar, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve araştırma kurumlarıyla el ele çalıştığımızı göreceksiniz.

YENİLİKÇİ
2016 PPI Award

Mondi Group receives PPI Award for fire protection programme

Mondi, the international packaging and paper Group, is pleased to announce that its Technical Department was the winner of the 2016 PPI (Pulp and Paper International) Award, in the category of ‘Resilience – Managing Risk’, at PPI’s Awards ceremony in Brussels recently.

daha fazlası
2016 PART Award

2016 PART Award

Mondi Industrial Bags received the PART Award for the HYBRIDPRO bag at the Russian International Exhibition for the Packaging Industry, RosUpack.

daha fazlası
2016 Saint-Gobain supplier award

2016 Saint-Gobain supplier award

Mondi Industrial Bags received the ‘Limiting Environmental Impact Award’ at the 2016 Saint-Gobain Construction Products UK Supplier Conference and Awards.

daha fazlası
2016 Safety Awards from PSSMA

2016 Safety Awards from PSSMA

Mondi Industrial Bags’ Louisville and Salt Lake City Plants Earn Safety Awards from PSSMA.

daha fazlası
2015 DFTA ÖDÜLÜ

2015 DFTA ÖDÜLÜ

Mondi Halle 2015 DFTA ödülünü kazandı– fleksoda rakipsiz!

daha fazlası
2014 PPI

2014 PPI ‘Sürdürülebilir Ambalajda Yenilikçilik’ Ödülü

Mondi’nin yenilikçi ve sürdürülebilir bariyer malzemesi başarı kazanmaya devam ediyor

daha fazlası
2014 Mars Chocolate Kalite Ödülü

2014 Mars Chocolate Kalite Ödülü

Mondi SolecMars Chocolate Kalite Ödülünü kazanıyor

daha fazlası
2014 WorldStar Ambalaj Ödülü

2014 WorldStar Ambalaj Ödülü

Mondi Bupak, müşterisi Schneider Electric’in F serisi kontaktörü için geliştirdiği yenilikçi oluklu mukavva ambalaj çözümüyle elektronik kategorisinde WorldStar Ödülüne layık görüldü.

daha fazlası
2014 Orkla Foods Norveç tarafından

2014 Orkla Foods Norveç tarafından 2013 En İyi Ambalaj Tedarikçisi Ödülü

Mondi Tüketici Malları Ambalajları, kısa bir zaman önce, 50 diğer ambalaj tedarikçisinin arasından seçilerek Orkla Foods Norveç tarafından 2013 En İyi Ambalaj Tedarikçisi Ödülü’ne layık görüldü.

daha fazlası
YENİLİKÇİ
IN TOUCH EVERY DAY
www.mondigroup.com

ULUSLARARASI

ULUSLARARASI. HER GÜN.

Mondi’yi 30’dan fazla ülkede 100 civarında tesiste bulabilirsiniz. Beklediğinizden çok daha uluslararasıyız. Ana faaliyetlerimiz Orta Avrupa, Rusya, Kuzey Amerika ve Güney Afrika’da bulunuyor. Nerede çalışırsak çalışalım, yetenekli çalışanlarımız her gün milyonlarca insanın hayatına dokunan birinci sınıf ürünler yapıyorlar.

ULUSLARARASI

Our Operations

Germany
Mondi Ascania GmbH
Daimlerstraße 8 Germany
06449 Aschersleben

+49 (0)34 73 876 300
+49 (0)34 73 876 308

E-Mail

Mondi Bad Rappenau GmbH
Rainer Spießhofer
Wilhelm-Hauff-Strasse 41 Germany
74906 Bad Rappenau

+49 7066 29 110
+49 7066 22 64

E-Mail

Mondi Consumer Packaging Technologies GmbH
Joebkesweg 11 Germany
48599 Gronau

+49 2562 919 0
+49 2562 919 492

E-Mail

Mondi Eschenbach GmbH
Klaus Haberfellner
Am Stadtwald 14 Germany
92676 Eschenbach

+49 9645 930 0
+49 9645 930 40

E-Mail

Mondi Gronau GmbH
Joebkesweg 11 Germany
48599 Gronau

+49 2562 919 0
+49 2562 919 480

E-Mail

Mondi Halle GmbH
Wielandstraße 2 Germany
33790 Halle

+49 5201 709 0
+49 5201 709 101

E-Mail

Mondi Halle GmbH, Plant Steinfeld
Handorfer Straße 98 Germany
49439 Steinfeld

+49 5492 417 0
+49 5492 417 209

E-Mail

Mondi Hammelburg GmbH
Volker Reimer
Thüringenstrasse 1-3 Germany
97762 Hammelburg

+49 9732 7878 700
+49 9732 7878 701

E-Mail

Mondi Inncoat GmbH
Angererstrasse 25 Germany
83064 Raubling

+49 8035 901 0
+49 8035 901 234

E-Mail

Mondi Jülich GmbH
Rathausstraße 29 Germany
52428 Jülich

+49 2461 623 0
+49 2461 623 163

E-Mail

Mondi Paper Sales Deutschland GmbH
Feringastraße 13 Germany
85774 Unterföhring

+49 89 417 68 0
+49 89 417 68 105

E-Mail

Mondi Paper Sales Deutschland GmbH
Oberbaumbrücke 1 Germany
20457 Hamburg

+49 40 30 38 76 00
+49 40 30 38 76 20

E-Mail

Mondi Trebsen GmbH
Volker Reimer
Erich-Hausmann-Strasse 1 Germany
04687 Trebsen

+49 9732 7878 100
+49 9732 7878 114

E-Mail

Mondi Uncoated Fine Paper Deutschland GmbH
Feringastraße 13 Germany
85774 Unterföhring

+49 89 417 68-0
+49 89 417 68-105

E-Mail

Mondi Wellpappe Ansbach GmbH
Gerald Dörzbach
Robert-Bosch-Str. 3 Germany
91522 Ansbach

+49 981 188 0
+49 981 188 110

Mondi Wellpappe Ansbach GmbH
Gerald Dörzbach
Robert-Bosch-Str. 3 Germany
91522 Ansbach

+49 981 188 0
+49 981 188 110

Sales Channel Europcell
Willy-Brandt-Strasse 23 Germany
63450 Hanau

+49 6181 98660
+49 6181 986620

E-Mail

Sales Channel Germex
Am Heiligen Haus 22 Germany
63486 Bruchköbel

+49 6181 9972 0
+49 6181 9972 10

E-Mail

ULUSLARARASI
IN TOUCH EVERY DAY
www.mondigroup.com

PERFORMANS ODAKLI

PERFORMANS ODAKLI. HER GÜN.

Performans tutkunuyuz. Başarmak istiyoruz. Verimli, etkili, kârlı bir biçimde. Performans tutkusu DNA’mızda var. Beklediğinizden çok daha performans odaklıyız. Güvenilir bir hizmetle birlikte en modern ürünleri sunuyoruz. Pazar lideri konumunda olmamızın nedeni de işte bu.

PERFORMANS ODAKLI

Key financial data 2015

Revenue
€ 6,819m
Underlying EBIDTA1
€ 1,325m
Underlying operating profit1
€ 957m
ROCE2
20.5%

1The Group presents underlying EBITDA and operating profit as measures which exclude special items in order to provide a more effective comparison of the underlying financial performance of the Group.

2ROCE is underlying profit expressed as a percentage of the average capital employed for the year, adjusted for impairments and spend on strategic projects which are not yet in operation.

Containerboard

An international player in virgin and recycled containerboard.

Production 2015
2,138 k tonnes
Market position Europe
Virgin containerboard
#2
Market position Emerging Europe
Containerboard
#1

Kraftpaper

More than 100 years of expertise in papermaking.

Production 2015
1,162 k tonnes
Market position Europe
Kraftpaper
#1

Uncoated fine paper

Leading office and printing paper producer in Europe

Production 2015
1,379 k tonnes
Market position Europe
Uncoated fine paper
#1
Market position Europe
Office paper
#1

Market pulp

Production 2015
256 k tonnes

Newsprint

Production 2015
197 k tonnes

Corrugated board and boxes

Creating high-performance corrugated solutions for your needs

Production 2015
1,350 million m2
Market position Emerging Europe
Corrugated packaging
#3

Consumer packaging

Attractive and convenient packaging for the consumer industry

Production 2015
6,594 million m2
Market position Europe
Commercial release liner
#1
Market position Europe
Consumer goods packaging
#3

Extrusion coatings

Extrusion coated barrier solutions – customised and innovative

Production 2015
1,389 million m2
Market position Europe
Extrusion coatings
#2

Industrial bags

Leading office and printing paper producer in Europe

Production 2015
4,925 million units
Market position Europe
Industrial bags
#1
Market position North America
Industrial bags
#1
PERFORMANS ODAKLI
IN TOUCH EVERY DAY
www.mondigroup.com

GERÇEK POTANSİYELİNİZİ / POTANSİYELİMİZİ KEŞFEDİN

GERÇEK POTANSİYELİNİZİ / POTANSİYELİMİZİ KEŞFEDİN. HER GÜN.

Mondi’de beklediğinizden çok daha fazla potansiyel keşfedeceksiniz. Başarımızın temelinde çalışanlarımız bulunuyor. Bizimle çalışmak heyecan verici, meydan okuyucu ve ödüllendiricidir. 25.000’i aşan çalışanımızı, yenilikçi ve girişimci olmaya teşvik ediyoruz. Çalışanlarımızı sunduğumuz eğitimler, kariyer fırsatları ve onları önemseyen şirket kültürümüzle destekliyoruz.

GERÇEK POTANSİYELİNİZİ / POTANSİYELİMİZİ KEŞFEDİN
GERÇEK POTANSİYELİNİZİ / POTANSİYELİMİZİ KEŞFEDİN
IN TOUCH EVERY DAY
www.mondigroup.com

Get In Touch

Get in Touch.

Get In Touch

Event calendar

Sample
FachPack 2018
25.09.2018 - 27.09.2018

Exhibition Centre Nuremberg Nuremberg, Germany

daha fazlası
Sample
RosUpack 2018
26.06.2018 - 29.06.2018

Crocus Expo, Moscow, Russia

daha fazlası
Sample
PACK EXPO 2018
14.10.2018 - 17.10.2018

Chicago, USA

daha fazlası
Sample
Scanpack
23.10.2018 - 26.10.2018

Gothenburg, Sweden

daha fazlası
Get In Touch
IN TOUCH EVERY DAY
www.mondigroup.com